- Bitmeyen Kartuş

Sanatların En Tatlısı: Pasta Sanatı

Son zamanlarda artan pasta kursları ile birlikte artık neredeyse, her evin bir pastacısı var. Gittiğimiz her evde yeni tarifler öğrenebiliyor, birbirinden lezzetli pastalar tadabiliyoruz. Pastaneler ise pasta ve pastacılık konusunda çığır açmış durumda. Birçok çeşit ile her lokmada gözlerimizin kapanmasına neden olabiliyorlar. Sanatların en tatlısına birlikte, yakından bakalım:

Her Şey Buğday İle Başladı

Buğday tarih sahnesinde çok önemli bir geçişi temsil ediyor. İnsanoğlu avcılıktan toplayıcılığa buğday ile geçiş yapmıştır. Bu değişim beraberinde birçok değişimi de getirmiş ve ekonominin temellerinin, yerleşik hayata geçmemizin bile temelleri buğday ile olmuştur. Buğday ile ilk keşfi ekmek olan insanoğlu ardından bunu biraz daha lezzetlendirerek, pastayı keşfetmiş. Bugünün en tatlı sanatını galiba buğdaya borçluyuz.

Teşekkürler Amerika!

Avrupa’da pastacılık yaygındı ama pastanın ana maddeleri henüz yeteri kadar yoktu.  Amerika’nın keşfi ile kakao ve şeker bollaştı ve pastanın müthiş öyküsü de başlamış oldu. Birbirinden lezzetli pastala bu sayede yapılmaya başlandı.

Tarih Tekerrürden İbarettir

Eskiden her evin bir pastacısı olduğunu biliyor muydunuz? Şimdi yeniden her evin bir pastacısı var, hem de bir tane de değil! Anne, baba, çocuklar…

Sizin Favoriniz Hangisi!

Artık bir çok farklı pasta çeşidi var. Hepsi birbirinden güzel ve iştah açıcı! Hepimizin tercihi değişkenlik gösterse de Dünya genelinde en popüler olan pasta: Çikolatalı…

O Bir Artık Sanat

Pastanın lezzetinin yanında artık ruhunda sanat bulunan herkesin radarında. Birbirinden harika tasarımlara sahip pastalar yapılıyor, yarışmalar düzenleniyor, okullar açılıyor. Pasta sevenler için gelecek güzel gelecek.

Artık Her Kültür Özel Günlerini Pasta İle Kutluyor

Pasta ve pastacılık her şey oldu hayatımızda. Düğün günlerinde en çok konuşulan konulardan biri, doğum günlerinde en güzel sürpriz, özel günlerin vazgeçilmezi oldular hayatımızda. Kuruluş yıldönümleri, güzel bir haber veya aramıza yeni katılacak bir bebek dahil bir pasta ile kutlanıyor. Öyle sanıyoruz ki pasta ile yolculuğumuz yüzyıllar boyu devam daha devam edecek. Alternatifi bulunamayacak belki de tek tatlı!

Siz!

Pasta sizin hayatınızda nerede? Bir lezzet avcısı mısınız yoksa lezzetin yaratıcısı mı? Eğer en tatlı sanatın yaratıcısı iseniz sizlere güzel haberlerimiz var! Evinizde profesyonel pastalar yapmak gelişen teknoloji ile artık çok kolay. Siz de tüm özel günler için en özel pastaları, resimli pasta yazıcısı alarak yapabilirsiniz. Yıllarca birbirinden harika pastaları yaratmak için tek ihtiyacınız olacak şey gıda kartuşu olacak. Eğer siz de lezzet mimarı olmak istiyorsanız daha fazla beklemeyin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir