- Bitmeyen Kartuş

Yazıcı Alırken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Öncelikle mürekkepli ya da lazer yazıcı çeşitleri arasından hangi yazıcının size hitap ettiğini bulmanız gerekir. Yazıcı seçimi ile ilgili tavsiyelerimizi ilerleyen yazılarda sizlerle paylaşacağız. Yazıcı çeşitlerinden önce yazıcı alırken nelere dikkat etmeniz gerekir?

Alınacak olan yazıcının kartuşu iyice araştırılmalıdır. Çünkü aynı markanın farklı modellerdeki yazıcılarında çeşitli model tipte kartuşlar kullanılmaktadır. Bu kartuşların piyasada bulunup bulunmadığı ve kolay bir şekilde bulunabilmesi iyice araştırılmalıdır. Hatta yazıcının alındığı yerin o kartuşa sahip olup olmadığı konusunda da araştırma yapılmalıdır. Eğer kartuş yazıcıyı satan mağazada ya da başka yerlerde satılmıyorsa bir kez daha düşünülmesi gerekir.

Özellikle lazerli yazıcıların ilk alındığında tonerleri demo olabiliyor. Normal koşullarda 2500 sayfa yazabilecek olan toner, demo olduğu zaman 250 ila 500 sayfa ile kısıtlanabilir. Bu nedenle yazıcı alınacağı zaman tonerin ya da kartuşun demo olup olmadığına dikkat edilmelidir.

Alacak olduğunuz yazıcıların toner ya da kartuşlarının seri numarasını alarak dolum yapan firmalardan doldurulup doldurulmadığı konusunda bilgi alın ya da internetten kontrolünü sağlayın. Ancak sonradan doldurulacak olan kartuşların kalitesine ve tortu yapıp yapmadığına dikkat edin. Çünkü tortu ve kartuş kalitesi direkt olarak yazıcının kalitesini etkileyecektir.

Eğer Bluetooth ya da kablosuz ağ destekli bir yazıcının tercih edilmesi çok daha iyi olacaktır. Artık bilgisayar açılmadan bile kolayca akıllı telefon ve tablet ile kolayca çıktı alabilirsiniz. Bunun için ise kesinlikle kablosuz ağ destekli bir yazıcı alınması gerekir.

Yazıcı, faks ve tarayıcı özelliklerinin hepsini bünyesinde bulunduran yazıcılara All In One yazıcılar denilmektedir. Bazı cihazlar da üzerinde yerleşik olarak LCD ekranı da bulundurmaktadır. Eğer kullanış amacınıza yönelik olarak faks ve fotokopi sizin için gereksizse bu cihazı seçmeyebilirsiniz. Ancak All In One özellikli yazıcının seçilmesi ekstra durumlar için iyi olacaktır.

Yazıcı alırken en çok da kartuşunun kolay bir şekilde değiştirebilmesine ya da doldurulabilmesine dikkat etmelisiniz. Eğer alacağınız yazıcıyı gıda ürünlerinde kullanmak istiyorsanız buna özel üretilmiş olan modelleri tercih etmelisiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir