- Bitmeyen Kartuş

Sanatı Maddeye Dönüştürmenin En Güzel Hali: Sublimasyon Ürünleri

Sanat, hayatımızın hangi alanına girse güzelleştiriyor ve renklendiriyor. Sanatın olmadığı bir hayatı hayal dahi etmek, gerçekten çok zor! Gelişen teknoloji ile birlikte, sanatı hayatımızın içine daha fazla dahil edebilmemiz mümkün. Artık kendi tasarımlarınıza sahip olan; bardaklar, saatler, tişörtler gibi ürünler tasarlayıp onları dilediğiniz gibi kullanabilir ya da profesyonel yatırımlara dönüştürebilirsiniz. Dilerseniz süblimasyon nedir, sublimasyondan nasıl faydalanılır gibi başlıklara birlikte yanıt vermeye çalışalım. Süblimasyon ile ne yapmak istiyoruz ve nasıl yapabiliriz kısaca açıklayalım.

Süblimasyon Nedir?

Süblimasyon kavramını anlayabilmemiz, bu konu ile ilgili yapacağımız çalışmaların temel prensibini anlayabilmemiz açısından oldukça önemlidir. Kimya derslerinden de hatırlayacağımız gibi: süblimasyon, maddenin katı halden gaz haline geçmesidir.

Süblimasyon sistemlerinin nasıl çalıştığını anlamak için bu temel prensipten yararlanıldığını bilmek önemlidir.  Süblimasyon sistemi içerisinde ise işlem süreçleri şu şekilde ilerler:

  • Süblimasyon boyalarının, mürekkep içerisinde katı halde bulunur.
  • Bu boyalar mürekkep püskürtmeli bir yazıcı kullanılarak transfer baskı kağıdı üzerine aktarılır.
  • Bu kağıt, baskı yapılmak istenilen yüzeye konulur ve transfer baskı presi ile işlem tamamlanır.
  • Bu yöntem sadece polyester yüzeylerde gerçekleştirilebilir.

Süblimasyon sisteminin çalışma prensibi basitçe bu şekilde anlatılabilinir. Sistem, gerçekleştirmek istediğiniz ürüne göre ufak farklılıklar gösterebilmektedir.

Süblimasyon ile Neler Yapabilirim?

Süblimasyon sistemi ile işlem yapabilmem için en önde gelen prensiplerden biri her zaman polyester yüzeyler üzerinde çalışmam gerektiğidir.  Bunun ışığında yapabileceğimiz şeyler: Tişört, kupa, bayrak, anahtarlık, saat, puzzle, bardak altlıkları… Bunlar sadece ilk aklımıza gelenler. Sanatı, en güzel şekilde sevdiğiniz bir maddeye süblimasyon sistemleri ile dönüştürebilirsiniz. İhtiyacınız olan şeyler:

  • Sublimasyon Sistemlerine Uyumlu Yazıcı (püskürtmeli olarak tabir edilen)
  • Transfer Baskı Kağıdı (kalitesi önemlidir)
  • Transfer Pres Makinesi
  • Transfer Yapılacak Olan Polyester Kaplı Ürün

Tek sahip olmanız gerekenler sadece bunlar. İster profesyonel olarak bu iş ile uğraşın ister kendi sanat anlayışınızı sevdiğiniz eşyalara dönüştürmek isteyin, süblimasyon sistemleri sizin en büyük yardımcınız olacak. Sizin için en iyi çözümleri, en uygun fiyatlar ile sunan bitmeyenkartus.com adresinden; her zaman en fazla çeşidi, en uygun fiyata bulabilirsiniz. Süblimasyon sistemleri hakkında aklınıza takılan tüm soruları, canlı destek hattımızdan bizlere iletebilirsiniz. Ayrıca süblimasyon ürünleri içerisinde binlerce ürünü yine sitemizden bulabilirsiniz. Hayatınızın sanat dolu olması dileklerimizle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir