- Bitmeyen Sürprizler

Pug Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

Pug Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?  Pug köpek cinsi sevimli bir köpektir. 

 

İlgili resim

Pug köpek cinsi ile ilgili konumuzda sizlere Pug Köpek özellikleri ve bakımı hakkında bilgileri vereceğiz.Ülkemizde Pug köpek besleyen sayısı oldukça fazla bunun nedenlerinin başında küçük boyutlu gelmesi geliyor.Çok sevilen bir köpek cinsi siteyene tavsiye ederiz. Her zaman favori bir köpek cinsidir. Sevimli tatlı bir köpektir. Pug köpek cinsi sevimli bir köpektir. 

Pug ile ilgili görsel sonucu

 

Pug biraz buldoğa benzeyen bir ırktır.Yüz ve kulak yapısı siyah renktedir.Yanaklarında bulunmakta olan benler köpeği dahada hoş bir şekilde göstermektedir.Sırtı yere bakacak şekilde tam düzdür.Bacakları düz şekilde ve oldukça güçlü bir şekildedir.Bu ırk her zaman neşeli gibi gözükmektedir.

Pug ile ilgili görsel sonucu

PUG ÖZELLİKLERİ VE BAKIMI

Pug herkesin gözünde küçük ama büyükmüş gibi duran bir köpek olarak görünmektedir.Oldukca mutlu kendini hisseden ve sahibine çok sadık bir ırktır.Oyun oynamayı çok seven bir köpek cinsidir yaramazlıklarınla dikkatleri çeker.Sert cezalar bu tip ırkları küstürür ve dahada zorlar bu nedenle mümkün olduğunca sakince hareket edilmeli.Eğitimlerden çabuk sıkılabilecek bir köpek olan Puglar bazıları heyecanlı bazıları ise sönük bir karaktere sahip olabilmekteler.Pug bekçi köpekliğide yapabilir havlamayı çok fazla seven bir ırk değildir gerekli gördüğü takdirde havlar.Diğer hayvanlarla ve diğer köpeklerle çok iyi geçinmektedir.İlgiye çok muhtaçtırlar ve oldukcada kıskanç yapıları vardır sizi kıskanır.Pug 12-15 yıl arasında yaşayabilmektedir.

Pug Özellikleri Bakımı Nasıl Bir Köpektir?

Genelde apartmanda beslenen bir ırktır bahçeli evdede rahatlıkla yaşayabilir fakat çok fazla sıcağa ve çok soğuğa karşı oldukça dayanıksız yapıları vardır.Bahçede besleyecekseniz hem soğuktan hemde çok sıcaklardan korumanız gerekiyor.

Enerjiye ihtiyacı olan köpeklerden biri olması nedeniyle düzenli olarak hergün egzersiz yapılması gerekmektedir.Çok fazla egzersize ihtiyaçları yoktur ama hergün yinede oyun oynamanız gerekiyor.

Pug Bakımı oldukça kolaydır.Çünkü tüyleri çok kısadır ve düzenli olarak sadece taramak yeterlidir.Gerektiği dışında yıkanmamalıdır Sadece gerektiği zamanlar yıkanması gerekiyor.Banyo yapımı sonrası çok iyi şekilde kurulanması lazım havlu yardımı ile üşütmemesinin önüne geçilmesi gerekir.Mevsimsel olarak Pug çok fazla tüy dökmektedir

İlgili resim

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir